Board Approved Committees
Algonac/Clay Community Fund
Amy Amiels
Heather Arneil-Roberts*
Mike Bembas
Artie Bryson
Lucy Burby-Mastro
Kathy Doan
Deirdre Engel
Denice Gerstenberg
Rocky Gillis
Bill Gratopp
Mitch Landrum
Al Latosz
Rich Szefer
Ally Project Fund
MJ Collins
Kammie Fabian
Alesha Fay
Jackie Hanton***
Amanda Hurtubise
Alexa Little
Cathy Murray
Ren Senkmajer
Audrey Sochor***
Audit
Sarah Cowhy
Chad Deaner*
Karen Lee***
Curtis McBride
Pat Phelan
Scott Ryan
Blue Water Arts
Aven Campau
Donna Collins
Brad Dykstra
Laurie Oldford
Jody Parmann**
Barbara Payton
Ren Senkmajer
Tom Walker*
Chamira Young
Patti Yunker
Blue Water Land Fund
Korissa Kramer
Randy Maiers***
Patti Manley*
Will Oldford
Bill Schwarz
Steve Schweihofer
Cliff Thomason
Hale Walker
(This is a 501c3 supporting corporation)
Community Capital Club (C3)
Harold Burns*
Mike Cansfield
Nicholas DeGrazia
Geof Kusch
Bryan Neiman
Bill Schwarz
Steve Schweihofer
Jeff Thomson
Hale Walker
Mike Wendling
Community Renaissance Fund
Korissa Kramer
Patti Manley*
Randy Maiers***
Will Oldford
Bill Schwarz
Steve Schweihofer
Cliff Thomason
Hale Walker
(This is a 501c3 supporting corporation)
Eastern Michigan Christian Foundation
Marty Doorn
Brian Gwisdala
Renee Hernandez*
Tom Harvey
Kathy Hayman
Jeff Kaczperski
John Kendrick
John Minor
John Romine
Brian Smith
Emily Knox Scholarship
Jennifer Knox
Kevin Knox
Equity & Inclusion Fund
Jennifer Carbary
Tangie Christmas
Giani DiTrapani
Nikki Reyna-Green
Nichole Hatcher
Cerees Hazely
Joe Jacobs
Roni Lloyd-Portis
Jazmyn Thomas*
Kevin Totty***
Kanchan Wankhede
Executive
Korissa Kramer
Patti Manley*
Will Oldford
Bill Schwarz**
Steve Schweihofer
Cliff Thomason
Hale Walker
Executive Compensation
Mike Cansfield*
Randa Jundi-Samman
Patti Manley
Donna Niester
Hale Walker
Finance & Investment
Dave Betts
Eric Cecava
Jim Charron*
Angela DeLaere
Korissa Kramer
Geof Kusch
Dan Lockwood
Will Oldford
Bill Schwarz
Steve Schweihofer**
Duncan Smith
Hale Walker
Timothy Ward
Governance
Harold Burns
Mike Cansfield
Sheri Faust
Mike McCartan
Janal Mossett
Sushma Reddy
John Tomlinson
Mike Wendling*
Grants
Lindsey Adams-Fitchett*
Mona Armstrong
Denise Brooks
Di'Mond Carrothers
Josh Chapman
Kim Deland
Steve Disser
Chuck Kelly
Jenifer Kusch
Sonal Makim
Patti Manley
Janal Mossett
Cecelia Shuler
Kurt Sutton
John Tomlinson
Maggie Toole
Emily Vinckier-Pierce
Jasmine Williams
Marysville Community Fund
Nick Beaudry*
Scott Forster
Kathy Hayman
Lesley Murphy
Dawn Schweihofer
Scholarships
Nick Beaudry
Kate Bosma
Harold Burns
Jo Cassar
Geof Kusch
Jenifer Kusch
Pete Lacey
Iris Santillano
Audrey Sochor***
Cliff Thomason
Kevin Totty***
St. Clair Endowment Funds
Bill Cedar
Tim Coughlin
Jessica Guyor**
Ralph Livingston
Dan Lockwood
Randy Maiers***
Mike McCartan
Will Oldford*
Amy Wentrack
Women’s Initiative
Lindsey Adams-Fitchett
Carolyn Crowe
Therese Damman*
Randa Jundi-Samman
Elizabeth Kersten**
Wendy Krabach
Amy Lyons
Tanika Price
Judy Redmond
Marnie Rossow
Kathy Swantek
Youth Advisory Council (YAC)
Ian Avers
Hannah Dado
Theresa Dafoe
Dylan Distelrath
Henry Grace
Quintein Griffin**
Annika Hughes
Joshua Kriesch
Adrianna LaCroix
Zishan Lal
Preston Lee
Amara Makim*
Drew Shy
Shealyn Swain
Emma Terhune
Paige Voss
Lauren Zink
Advisors
Keshia Evans
Josh Prusik
Kevin Totty***